Gaziantepte Afet Riski

Gaziantep Kent Konseyi Başkanı ve Yürütme Kurulu üyelerinin belirlenmesine yönelik yapılan seçimlerde Dr. Samet Bayrak yeniden Gaziantep Kent Konseyi Başkanlığına seçildi.

Gaziantep Kent Konseyi Başkanı ve Yürütme Kurulu üyelerinin belirlenmesine yönelik yapılan seçimlerde Dr. Samet Bayrak yeniden Gaziantep Kent Konseyi Başkanlığına seçildi. Gaziantep Kent Konseyi başkanlığı ve yürütme kurulu üyeleri yapılan seçimle yeniden belirlendi. Yapılan seçimde Dr. Samet Bayrak yeniden Gaziantep Kent Konseyi Başkanlığına seçildi. Siyasi parti temsilcileri, birçok sivil toplum kuruluşu temsilcisi, farklı işkollarından, farklı dünya görüşünden ve farklı siyasi görüşten üyelerin bir araya gelerek kurulan Gaziantep Kent Konseyi Dr. Samet Bayrak ve Yürütme Kurulu üyeleri başarılı bir iki yılı geride bıraktı. Gaziantep Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Aybüken Yıldırım, görev sürelerinde pandemi ile etkin mücadele edildiğine dikkat çekti.

ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ SÜRECEK

Yapılan seçimde yeniden başkanlığa seçilen Gaziantep Kent Konseyi Başkanı Dr. Samet Bayrak, bugüne kadar yapılan tüm çalışmalarda emek veren üyelere teşekkür etti. Yeni dönemde de çalışmaların aralıksız bir şekilde devam edeceğine dikkat çeken Bayrak, Çalışma Guruplarının hazırlayacakları raporların ilgili kurumlara iletileceğini dile getirdi. Kadın, Gençlik, Engelli ve Çocuk Meclislerinin çalışmalarını hız kesmeden devam ettirdiğini anlatan Dr. Bayrak, Çalışma Guruplarının da yeniş dönemde kentte yaşanan sorunların çözümüne ilişkin çalışmalarını sürdüreceğini dile getirdi.

LİSTEDE KİMLER YER ALDI

Gaziantep Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliklerine İrfan Demirci, Sıtkı Severoğlu, İdris Ertaşkın, Gökhan Çeliktürk, Ahmet Gök, Alparslan Gökçek, Hasan Özgür Girişken, Hulusi Kalender, Hülya Akkaya, Hilmi Teymur, Yılmaz Demirdelen, Tarık Aytekin, Bora Tezel, Teyfik Gülsoy ve Mehmet Özdemir seçildi.

Ayrıca seçim süreci tamamlandıktan sonra ;

Genel Kurulumuzun diğer bir konusu da Afet ve Kriz Çalışma Grubumuz tarafından hazırlanan Gaziantep’in Afet Riski raporunu, Çalışma Grubu Başkanımız Sayın İlhan Keser genel kurul üyelerimizle sunmuştur.