Dr. Samet Bayrak’tan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Kent Konseyi Başkanı Dr.Samet Bayrak, Türk tarihinin en önemli dönüm noktası olan Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanının 96. yıl dönümünde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle yayımladığı mesajında şöyle dedi;

“Ulu Önder Atatürk’ün, halk egemenliğine dayalı devlet şekli olan, Türk Milletinin karakterine en uygun yönetim olduğu inancıyla kurduğu Türkiye Cumhuriyeti, güçlü, bölgede etkin ve söz sahibi devlet yapısına ulaşmak üzere tüm gerekli unsurları çağdaş ve ileri bir çizgide birleştirmiştir. O’nun çizdiği hedefler doğrultusunda, inanç ve özveriyle, birlik ve beraberlik içinde çalışarak ulaşılan bugünkü Türkiye Cumhuriyeti, Türk Ulusu ve Türk dünyasına  ilham ve güç kaynağı olmuştur. Ulu Önder Atatürk’ün Türk Milletine bıraktığı en kıymetli miras olan Cumhuriyet, Türk Ulusu’nu ayakta tutan en büyük yapı taşıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 96. Yıldönümünde, cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla bir kez daha anıyor, Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten en kalbi sevgilerimizle kutluyoruz.”

Dr.Samet BAYRAK
Kent Konseyi Başkanı