Oryantasyon Gezileri

Gaziantep Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Gaziantep i Türkiye’nin dört bir tarafından tercih ederek gelen üniversite öğrencilerimize, tarih kokan, ticareti, sanayisi, tarihi, turizmi ile unutamayacakları yıllar yaşayacakları kadim şehrimizi aynı zamanda hayat tecrübesi kazanacakları öğrencilik yıllarını en güzel şekilde geçirmelerini sağlayacak uyum sürecini hızlandırmak için “ Oryantasyon Gezileri “ düzenliyor.

Şu ana kadar 500 öğrencinin katıldığı “Oryantasyon Gezilerinde” ilk olarak; “ Kendirli Gazi Kültür Merkezi ”ne geçilerek, burada ‘Antep savunması ve kahramanlarının’ yer aldığı hologram gösterisi izlenildi. Bayazhan Kent Müzesi, Oyun ve Oyuncak Müzesi, Atatürk Anı Müzesi, Kale ve çevresi, Panorama Müzesi, Gaziantep’in türkülere konu olan, kentin adı anıldığında akla ilk gelenlerden olan hamamlar ve hamam kültürü nü yaşatacak ve gelecek nesillere aktaracak olan “Hamam Müzesi” ve Mutfak Müzesi gezdirildi. Daha sonra; “15 Temmuz Demokrasi Müzesi”ni ziyaret eden öğrenciler, darbe girişiminin olduğu gece meydana gelen olayları, kronolojik sıraya göre telefon, tablet, televizyon ve güvenlik kamerası monitöründen izlediler.

Bu dönem, Kasım ayının 2. haftasına kadar devam edecek olan Oryantasyon gezilerinin ilerleyen zamanlarda da yapılması planlanmaktadır.