23 Nisan Kardeşlik Gezisi

Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi açılışı yıldönümünü tüm dünyada ilk defa ve halen tek olarak kendi ülkemizin çocuklarıyla beraber tüm dünya çocuklarına bayram olarak ilan etti.

Dünyanın ilk ve tek Çocuk Bayramının 96. Yıldönümü olan bugünde, Gaziantep Kent Konseyi Çocuk Meclisi, 23 Nisan Etkinlikleri kapsamında, Adaklı ve Arıl köy okulları ile Kardeşlik Gezisi düzenledi.

Arıl Köyü Şehit Yalçın Nane İlkokulu, Şehit Mehmet Özer Ortaokulu ve Adaklı Köyü Ortaokulu ile Çocuk Meclisi üyesi toplam 350 öğrencinin katıldığı gezide, öğrenciler köylerinden alınarak, etkinliğin başladığı ilk durak olan Hayvanat Bahçesini, Safari Parkı gezen çocuklar, Gizem Doğan Yaşayarak Öğrenme Merkezinde oyunlar oynadı, yemeklerini yediler.

Gezinin son durağı olan Planeteryum’da ( Gezegen Evi) , çocuklara yapılan gökyüzü, yıldızlar ile ilgili gösteri çok ilgilerini çekti. Robo- tiyatroyu keyifle izlediler.

Günün sonunda çocukların yüzünde görülen mutluluk çok güzeldi. Büyüdük ve anladık ki asıl kahraman çocuklar! Bir gülümsemeyle herşeyi değiştirebiliyorlar

Tüm dünya çocuklarının hayallerinin gerçek olması dileğiyle