Ordu’da “Kent Konseyleri ve Büyükşehir Tematik Çalıştayı” Yapıldı

Türkiye Kent Konseyleri Birliği tarafından Ordu’da “Kent Konseyleri ve Büyükşehir Tematik Çalıştayı” yapıldı. Gaziantep’i, Yürütme Kurulu üyesi Necati Binici ile Birlik basın müşaviri Ökkeş Özekşi temsil etti.

Ev sahipliğini Ordu Kent Konseyinin yaptığı Büyükşehirlerde faaliyet gösteren Kent Konseyleri başkanları ve genel sekreterlerinin bulunduğu çalıştay çok verimli geçti. Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı Hasan Soygüzel, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Recep Şahin, UCLG-MEVA Koordinatörü Hasan Ali Şükür ve Bursa, Kocaeli, Şanlıurfa, Trabzon, Samsun, Sakarya, Gebze, Kahramanmaraş, Gaziantep, Yalova, Tekirdağ, Çanakkale, Mersin, Adana, Pendik kent konseyleri başkan ve genel sekreterleri katıldığı çalıştayda, illerdeki konseylerin daha etkin ve verimli çalışma yapabilmeleri için çözüm önerileri üretildi.

Çalıştayda birinci oturumu Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu Üyesi Necati Binici, ikinci oturumu ise  Saim Nuri Yavuz yönetti.. Büyükşehir’lerden gelen konsey başkanları ve genel sekreterleri ‘Kent Konseyleri Bağlamında Büyükşehirlerde Yaşanan Sorunlar ve Kent Deneyimleri’n anlattı. Bunları çözüm önerileri sunuldu.

Vali ve Belediye Başkanı Ziyaretii

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu; Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu ile Büyükşehir belediye Başkanı Enver Yılmaz’ı makamlarında ziyaret etti. Birlik ve konseyler hakkında bilgi veren dönem Başkanı Hasan Soygüzel, Kent konseylerinin tüm illerde yapılanması gerektiğini, bu arada bazı illerde gerçekleşmeyen genel kurulların biran önce yapılması gerektiğini vurguladı. Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu hakkında bilgi verirken, bu arada Gaziantep’e duyduğu ilgiyi anlattı ve kısa süre önce şehrimize geldiğini söyledi. Kentin tarihi ve kültürel yönde Asım Güzelbey döneminde çok etkili işler yapıldığını belirten Balkanlıoğlu, Fatma Şahin’e başarılar diledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ise, birliği çok iyi şekilde ağırladı. Çamaş ilçesinde iftar yemeği veren Yılmaz, burada birlik mensuplarını mehter takımı ile karşıladı.