GAZİANTEP KENT KONSEYİ

Gaziantep Kent Konseyi Nedir?

Gaziantep Kent Konseyi 13.07.2005 tarih ve 25874 Sayılı resmi gazetede yayınlanan 5393 Sayılı Belediye Kanunun 76.Maddesine dayanılarak hazırlanan kent konseyi yönetmeliği çerçevesinde tüm belediyelerin kurmakla yükümlü olduğu kuruluştur. Bu konseyde karar vericilerin yanısıra sivil toplum kuruluşları da yer almaktadır.

Gençler Kitap Okudu

Kent Konseyi, Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Düztepe Kitap Kafe’de gençlerle birlikte kitap okudu. Gençlere okumanın ve kütüphanelerin önemini anlattı.

Gaziantep Kent Konseyi Genel Sekreteri Fikret Murat Tural, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Düztepe Kitap Kafe’de gençlerle buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Gaziantep genelinde tüm öğrencilere kitap sevgisini aşılama amacıyla kitap okuma etkinlikleri düzenliyoruz. Konsey olarak kitap okuma seferberliğine yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Ercan Oğuz ise, Kütüphaneler Haftası dolayısıyla gençlerle kitap kafede toplandıklarını vurgulayarak, “Gençlik Meclisi tarafından organize edilen etkinlikte, gençlerle birlikte kitap okumak için buradayız. Türkiye’de okuma oranı düşük, bu oranı yukarılara çekmek için çalışmalar yapıyoruz. Bu kapsamda hızlı okuma anlama eğitimleri düzenliyoruz. Kent Konseyi’nde kütüphane kurduk, her hafta ‘Okuyorum’ adlı etkinlik düzenliyoruz. Türkiye’de örneği olmayan ‘Alo Kitap Servisi’ açtık, hastanelere kitap servisi yapıyoruz. Elimizden geldiğince gençleri okumaya teşvik etmeye çalışıyoruz. Güçlü Türkiye için gelecek nesiller, daha çok okuyacak, daha çok yazacak, daha çok düşünecek” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27.3.2018