GAZİANTEP KENT KONSEYİ

Gaziantep Kent Konseyi Nedir?

Gaziantep Kent Konseyi 13.07.2005 tarih ve 25874 Sayılı resmi gazetede yayınlanan 5393 Sayılı Belediye Kanunun 76.Maddesine dayanılarak hazırlanan kent konseyi yönetmeliği çerçevesinde tüm belediyelerin kurmakla yükümlü olduğu kuruluştur. Bu konseyde karar vericilerin yanısıra sivil toplum kuruluşları da yer almaktadır.

Milli Eğitim ile Kent Konseyi İşbirliği

      Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gaziantep Kent Konseyi arasında “Şahinbey 'Den Ömer Halisdemir 'E Kahramanlık Destanı Projesinde İşbirliği Protokolü” imzalandı.

 İmzalanan bu protokol ile bu topraklar için gözü kapalı canlarını feda etmiş olan kahramanlarımızı tanımak, tanıtmak, anlamak ve Gaziantep halkının memleket ve yurt sevgisinin ne kadar büyük olduğunu bir kez daha hatırlatmak amaçlanmıştır. Protokol kapsamında Gaziantep geneli bütün okullarda şiir, öykü ve resim yarışmaları düzenlenecek ve bu çalışmalar kitaplaştırılarak ölümsüzleştirilecektir. Ayrıca yine bu protokol kapsamında 15 Temmuz darbe girişiminde tüm ülke halkımızın ve Gaziantepli hemşerilerimizin kahramanlık derecesindeki duruşlarının değişik etkinliklerle anlatılacağı bir program tertiplenecektir.

Güncelleme Tarihi: 11.11.2016