GAZİANTEP KENT KONSEYİ

Gaziantep Kent Konseyi Nedir?

Gaziantep Kent Konseyi 13.07.2005 tarih ve 25874 Sayılı resmi gazetede yayınlanan 5393 Sayılı Belediye Kanunun 76.Maddesine dayanılarak hazırlanan kent konseyi yönetmeliği çerçevesinde tüm belediyelerin kurmakla yükümlü olduğu kuruluştur. Bu konseyde karar vericilerin yanısıra sivil toplum kuruluşları da yer almaktadır.

Yeni Yerde İlk Toplantı

Gaziantep Kent Konseyi Yürütme Kurulu yeni yerinde ilk toplantısını yaptı.

Mehmet Aslan Başkanlığında; Yürütme Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda üyeler, Kent Konseyinin yeni yerini gezdiler. Her kesimden herkesin kendisini rahatça ifade edebildiği bir platform olan Kent Konseyi Merkezi; Dört toplantı salonu, bir konferans salonu ve çalışma ofislerinden oluşuyor ve üyelerine daha rahat çalışma imkanı  sağlıyor.

Yapılan toplantıda, Şubat ayında yapılması kararlaştırılan 8.Genel Kurul Toplantısının gündemi “Sağlık ve Madde Bağımlılığı “ olarak belirlendi. Yapılacak olan Genel Kurulun hazırlık süreci konuşuldu.

Toplantıda ayrıca meclisler ve çalışma gruplarının talepleri değerlendirildi. Yapılması planlanan projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

 

Güncelleme Tarihi: 29.12.2015