GAZİANTEP KENT KONSEYİ

Gaziantep Kent Konseyi Nedir?

Gaziantep Kent Konseyi 13.07.2005 tarih ve 25874 Sayılı resmi gazetede yayınlanan 5393 Sayılı Belediye Kanunun 76.Maddesine dayanılarak hazırlanan kent konseyi yönetmeliği çerçevesinde tüm belediyelerin kurmakla yükümlü olduğu kuruluştur. Bu konseyde karar vericilerin yanısıra sivil toplum kuruluşları da yer almaktadır.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Ömer Özcan' ın İadei Ziyareti

 İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Özcan, Gaziantep Kent Konseyi Genel Sekreteri Necati Binici’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Yeni düzenleme ile İl Özel İdarelerinin sorumluluk alanlarının Büyükşehir Belediyelerine devredilmesikonusuna değinen Özcan, geçiş süreci için gerekli hazırlıkların yapıldığını, 31 Aralık tarihine kadar tasviye sürecini tamamlama düşündüklerini ifade etti.Kentin, ulaşım sorunu olduğunu belirten Binici, Bunun için çalışmalar olduğunu, çocuk hastanesinden, çevre yoluna ve Başpınar'a bağlantı sağlanacak çalışmalar yapıldığını dile getirdi. Binici, “Kent içinde de kaliteli, düzenli bir ulaşım hizmeti sağlanabilmesi için ulaşımda bir havuz sistemi uygulanacak. Tek kart ile dolmuş,otobüs ve tramvaydan Gaziantep halkı yararlanabilecek. Yılsonuna kadar üçüncü tramvay hattının tamamlanması ile Gaziantep ulaşımda büyük bir rahatlığa kavuşacaktır. Yeni düzenleme ile köyden mahalle statüsüne geçen yerleşim birimlerinin sorunlarının gerekli alt yapı çalışmaların yürütülmesinde Büyükşehir Belediyemize ve İl Genel Meclisimize büyük görevler düşmektedir. Bu geçişin sorunsuz olması bu yapılacak çalışmalara bağladır”

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Binici, “Genel sekreterimizin önümüzdeki süreçte buradaki başarılı çalışmalarının sonunda daha yetkin görevlerde görmeyi arzuluyoruz” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 12.4.2013