GAZİANTEP KENT KONSEYİ

Gaziantep Kent Konseyi Nedir?

Gaziantep Kent Konseyi 13.07.2005 tarih ve 25874 Sayılı resmi gazetede yayınlanan 5393 Sayılı Belediye Kanunun 76.Maddesine dayanılarak hazırlanan kent konseyi yönetmeliği çerçevesinde tüm belediyelerin kurmakla yükümlü olduğu kuruluştur. Bu konseyde karar vericilerin yanısıra sivil toplum kuruluşları da yer almaktadır.

Bu Şehirde Kadın Olmak Zor

Bu şehirde kadın olmanın zorluklarından bahseden Kadın Meclisi Başkanı Serpil Karuserci,Kent Konseyi olarak yeni bir proje hazırlandığından bahsetti.

Göreve yeni gelenKaruserci" İlk projemizi hazırladık ve 2013 yılının ilk projesini Kent Konseyine en kısa zamanda sunacağız.Bey Mahallesini canlandırmak istiyoruz ve orada bulunan geniş bir alanda, bir ev tutup, istihdama katkısı olmayan ama evde birşeyler üretebilen kadının burada üretim yababilmesini sağlamayı düşünüyoruz.Bu sayede,hem Bey Mahallesi'nin canlandırılmasını hem de kadının istihdama kazandırılmasını sağlayacağız.Aynı zamanda turlarla Gaziantep'e gelen turistlerimizi bu noktaya yönlendirmeyi düşünüyoruz.Bu sayede kadının iş hayatını tanımasını hedefliyoruz,açıklamalarında bulundu.

.

Güncelleme Tarihi: 2.1.2013 0