Çocuklarımız Aydınlık Yarınlarımızın Güvencesidir

23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir.23 Nisan’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, egemenliğin ilan edildiği bir gün olmasının yanı sıra, bugünü çocuklara armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, yarının büyüklerine karşı duyduğu sevgi ve güvenin de en güzel yansımasıdır. Dünyadaki ilk ve tek çocuk bayramını, tüm dünya çocukları ile birlikte sevgi ve kardeşlik duyguları içinde kutlayan en değerli varlığımız çocuklarımız, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri olarak aydınlık yarınlarımızın güvencesidir. Yeni fikirlere açık, üretken, çalışkan, demokrasiye, bilime ve milli değerlerine bağlı olarak yetişen çocuklarımız ülkemizi medeniyet yarışında daha da ileriye götürecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle 101.yılında, aziz milletimizin ve göz bebeğimiz çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ediyor, başta Ulu Önder Atatürk ve O’nun kahraman silah arkadaşları olmak üzere, Birinci Meclis’in kurucu üyeleri ile tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.

Bayramımızı; şu an içinde bulunduğumuz ve tüm dünyanın mücadele ettiği koronavirüs pandemisi sebebiyle maalesef ki 2 yıldır istediğimiz gibi kutlayamadık. En kısa zamanda bu illetten kurtularak, sağlıklı günlerde daha coşkulu 23 Nisan Kutlamalarımızın olmasını temenni ederim.

Dr.Samet BAYRAK
Kent Konseyi Başkanı